Windy Wand nedir ?

Türk Oyunu Windy Wand

Windy Wand, Harry Potter ve Fantastik Canavarlar gibi çok izlenen filmlerden uyarlama olup özgün senaryosuyla her yaştan oyuncuyu farklı oyun modlarıyla eğlendirebilecek bir oyundur. Piyasada H.P.’ın benzer kategoride oyununun bulunmaması bizi oyunumuzu geliştirmeye yitti. Şimdiden oyunumuzun birçok versiyonunu açık kaynak olarak oyunculara erken erişim imkanı sağladık ve yayınlıyoruz.

Özgün içeriğe ihtiyacımız var !

Oyunumuzun ilk versiyonlarında tüm çizim ve müzikleri hazır almamız oyunumuzun telife tabi olabileceğini bize hatırlattı. Telif ve yayın haklarımızı koruyabilmek adına senarist, tasarımcı, müziker vb. alanlarda geniş çaplı takım arkadaşına ihtiyacımız olduğunu gösterdi. Yazılım konusunda başarıya ulaştıysak da bu telif konusu bizi çok yavaşlatıyor. Sizin de takımımızda yer almanızı  ve bizimle yetenekleriniz hakkında iletişime geçmenizi istiyoruz. Takımımıza gerekli ekip arkadaşları bu formu doldurarak bizimle birlikte oyunumuzu geliştirebilir.

Ekibimiz

Ekibimizin yazılım ve geliştirme bölümününde ben (Said Uludağ), grafik bölümünde ise tasarımda destek olan Muhammed İkbal Coşgun vardır. Ekibimizin herkese açık bir yardımlaşma ve geliştirme ekibi olarak da görmek istiyoruz. Takımımıza gerekli ekip arkadaşları bu formu doldurarak bizimle birlikte oyunumuzu geliştirebilir.

Oynayış Modları

Çarpışma Modu

Şu anda aktif bir moddur. Arkadaşlarınızla birlikte ekran başına geçip kısa savaşlar yapıp eğlenebilirsiniz. Bu oyun modumuzda 2 harita seçeneği (Yasak Orman ve Azkaban Zindanı) ve karakterinizin saçının rengini ve binasını değiştirebildiğiniz seçim ekranı vardır. Sersemletme ve koruma büyüleriyle oynanan oyunumuza avada kedavra, sectum sempra gibi büyülerin de eklenmesi planlanmaktadır.

Süpürge Modu

Süpürge modu henüz eklenmemiş olsa da 2 kişinin birbiriyle maç yapması, tek kişilik olarak eğitim yapma ya da botlara karşı maç yaparak oynanabilmesini amaçlıyoruz.

Hikaye Modu

Hikayede kendi seçimleriniz çok önemlidir, seçtiğiniz bir seçenek çataldan ayrılarak farklı bir senaryodan ilerleyebilir ya da aynı senaryoya farklı yollardan ulaşabilirsiniz. İlk bölümlerde büyücülük okuluyla tanışan ana karakterimiz, 2 yıl eğitiminden sonra okulun karanlık dönemini görür. Kötülere karşı zaman döndürücüyü kullanarak geçmişe gidip önceden gelecekte olacak kötülükleri durdurmaya çalışması yer almaktadır lakin zamanı ileride yaşadığı için zamanı değiştiremediğini anlar.Daha fazlası oyunun senaryosudur, oynamadan öğrenemezsiniz.

Windy Wand Yol Haritası

Oyuna gerekli olan güncel yapılacaklar listesi bu kısımda paylaşılır.

Windy

Windy Wand Yol Haritası

Oyunumuz İtch.io ‘da

Alttaki adresten oyunumuzu indirebilirsiniz 🙂

Bağış Yapma

Patreon hesabımıza 1 dolar veya 5 dolarla bize destek olabilirsiniz.