Tek bilgi:

Düz dünya komplosuna göre zemin dedikleri dünya yuvarlak bir tepsiyken, güneş ve ay küreseldir. Onların da tepsi olduğunu kendi aralarındaki küçük bir tartışmadır ama bu zaten söz konusu değil.

Bu makale nasıl gidiyor?

Yazılar ve açıklamalar görsellerdedir. Metni görsellerden takip ediniz. 17 görsel ile açıklanmıştır

Küresel ay ve güneşimiz, karanlık ve dünyamızı örnek şekilde boyutlandırdık.

Her şeyi yerine yerleştirerek modelleme tamamlandı.

Ve güneşi karanlıkla birlikte ay ile döndürebildik.


1. Hiptez: Güneşin gücü yetmiyor ve dünyanın diğer tarafını aydınlatamıyor

Burada örnek modelleme bulunmakta

Ve burada da ayın güneşten çok uzak olamayacağı ve sınırda olması gerektiği anlaşıldı

Ayı güneşin ışının gücü yetişebildiği yere koyduk.

 

Ay ve güneş mesafesi arasına X dedik ve bu güneş ışının alabileceği max yol dedik ki en iyi ihtimali göz önünde bulundurarak “Tepsicilerimizin” bahane üretmesini engelleyelim.

Ay gece ve ikindi neredeyse her yerde göründüğü gerçek olduğu görselde de belirtildi. Ama düz dünyada bir şeyler ters gidiyor. Dallandırıp her bir ihtimale değinmeye başlıyoruz ki düz dünyacılarımıza avantaj verelim, şans tanıyalım.

Aydan güneşe en iyi ihtimalle ışın gidebiliyor. Ama güneş ışınları karanlık tarafa gidemiyor(!) Biz de düz dünyacılara şunu soruyoruz: Neden geceleyin ayı görürken güneşin ışınları direk gelemiyor? Bildiğiniz gibi aya gidip gözümüze ulaşması daha çok yol kateder. Yani güneşten çıkan ışık aya gidip en yakındaki karanlıkta görünüyorsa daha uzaktaki bir karanlıktan güneş görünmeliydi ve aslında sabah olmalıydı.

İşte kanıtlar

1. Hipotezin Fiyasko Sonucu

2. Hipotezleri(!): Dağlar Işığı Engelliyor ve Diğer Taraf Karanlık Oluyor İddiası

Önceki görselleri tamamen incelediyseniz artık güneşin gücü diye bir saçmalık olmadığını biliyorsunuz demektir. Yani Işık ışının Enerjisi kaybolup da sizi yarı yolda karanlıkta bırakmaz xD

Şimdi Dağ hipotezini çürütüyoruz.

 

 

Güneş öyle bir konumda olmalı ki hem karşı tarafı karanlık yapsın (Tepsicilere göre) hem de çok yakınımızda olamasın, (Çünkü içine gireriz falan, ya da bizi kül eder o yakından)

Dünyanın en uzak iki mesafe arasının 40bin kilometre olduğunu modellemeye aktardık. Ve en uzun dağı da tam ortaya koyduk ki dağlar güneş ışınlarını önlesin ve karanlık yapsın.

Dağ Hipotezi Sonucu ve Fiyaskosu

Gördüğünüz gibi 9 Kilometre olan Everesti bile dünyanın tam ortasına koysanız komik bir şekilde güneş, yerden 13,5km yükseklikte oluyor. Ve sadece üçgende benzerlik yaparak bunu hesaplayabilirsiniz.