UE4 C++ eğitim pdf dosyası

Unreal Engine C++ eğitimi için birçok ingilizce kaynak bulunmaktadır ancak Türkçe kaynaklar oldukça azdır. Unreal Engine 4 için hazırlamış ve derlemiş olduğum pdf dosyasını aşağıdaki linkten indirebilrsiniz. Unreal Engine Türkçe pdf

https://drive.google.com/file/d/19gpugp2fvfjY0ZnZTrSI-w-moFd2fhQN/view

Burada Actor'leri vb. kaynak toplayıp türkçeye çevirmeye çalıştım hatalar olabilir ama bu sizin öğrenmenize engel değil. Unreal Engine C++ pdf.

Unreal Hakkında Verilmesi Gereken Bilgiler ve İpucular

1. UE 4′ e Texture Import Etme

Unreal Engine Türkçe pdf

UE4 Türkçe pdf hakkında yardımcı fotoğraf

Texture lar tek bir tıklamayla import edilebilir. ( Unreal Engine Türkçe pdf )

Texture larınızı Content Browser kısmındaki Import seçeneğiyle motora ekleyebilirsiniz. UE 4, “.tgas” dan “.pngs” e, “.psds” den “.jpgs” ye kadar bir çok büyük-çeşitli texture formatını destekliyor. Başlıca avantajlardan biri de, normal maplerin motorda görsel hataların önlenmesi adına TC Normalmap olarak sıkıştırılmış olmasıdır. Ayrıca eğer texture çözünürlüğünüz kare (power of two- 512×512,1024×1024 vb..) olmazsa, akıcı görünmeyecek veya mipmap den mahrum kalacaktır. daha fazlası için ziyaret edin https://jnrbrain.com

Unreal Engine türkçe pdf

2. Hafızadan Tasarruf: Channel-pack Texture lar

UE4 Türkçe pdf

Unreal Engine C++ Türkçe pdf

UE 4′ ün yüksek dereceli kontrol setleri, onu diğerlerinden ayıran en önemli unsur. Unreal Engine Türkçe pdf. UE4′ ün fantastik özelliklerinden biri de, şahsî materyallerinizi oluştururken sağladığı yüksek değerli kontroldür. Roughness veya geçişli texture lar için çoklu siyah-beyaz maskeler oluştururken, her bir maskeyi texture görselinin hususi bir kanalına eklediğinizde hafızadan tasarruf edebilirsiniz. Böylece, materyaldeki texture ın her bir kanalına ayrı ayrı erişebilirsiniz.

3. Fizik Tabanlı Render (Physically-Based Rendering-PBR)

UE4 Türkçe pdf

Unreal Engine Türkçe pdf

UE4′ ün PBR kontrolü mevcut. ( Unreal Engine Türkçe pdf)
UE4 gibi yeni nesil motorlar ve yeni render özellikleriyle birlikte, fizik tabanlı render devri büyük ölçüde başlamış oldu. Bunun, müspet bir devrin başlangıcı olduğu aşikâr. Materyallerin, roughness ve metalness maskelerle nasıl fiziksel tepkiler verdiğini düzgün bir şekilde öğrenmek motordan motora değişebilir, ancak birden fazla çevre ışığına karşı materyaller istikrarlı ve mâkûl kalmaya devam eder.

4. Aynı Texture ı Kullanma

Unreal Engine Türkçe eğitim pdf

Unreal Engine Türkçe pdf

Aynı texture ı tekrar kullanmak hafızadan tasarruf sağlar. ( Unreal Engine Türkçe pdf ) Bir diğer güzel hususiyet de, UE 4′ ün Material Editor’ ünün, texture ı tekrar kullanma konusunda oldukça akıllıca bir imkân sağlamasıdır. Bu, sadece bilgisayar hafızasından değil, zamanınızdan da tasarruf etmenizi sağlıyor. Bazen, bir “kaya albedo texture” ının kırmızı kanalı (red channel), roughness texture için iyi bir örtüşme oluşturabilir. Photoshop’ ta oluşturulmuş tekrarlı bir cloud render texture, tuğla-briket için çeşitlilik oluşturmak adına kullanışlı olabilir. Ayrıca beton görünümü için de detaylı texture karışımı gerekebilir. İmkânlar sınırsız..
daha fazlası için ziyaret edin https://jnrbrain.com