Said Uludağ – Hoşgeldiniz

Öncelikle her blog sayfasında  olduğu gibi benim de kendi sitem çerçevesinde hakkında bölümü oluşturmak istedim. Birçok proje yazıları, bilgilendirme makaleleri ve etkinlik sunumlarından sonra hakkımda bölümü oluşturmakta biraz geç kaldım. Bu yazı kendimi tanıtmam için tek tip yollardan olduğu için yayınlamak zorundaydım. ( Said Uludağ Kimdir? )

Said Uludag Hkkımda

Said Uludağ

Said Uludağ Hakkımda

İlgi alanım olan programlamaya, robotiğe, ve makalelerimi paylaştığım internet ortamına erken yaşlarda başladım. Abimin beni programlamaya yönlendirmesi ve tavsiyesi üzerine yazılım ve programlamaya Arduino ile başladım. Temel C++ kodlamasını ve algoritma yapısını erken yaşlarımda öğrendim ve birçok Arduino projeleri yapmaya başladım. Liseye başlamadan da Nesne yönelimli dahil C++ kodlamasını öğrenmiş oldum. Birçok Tübitak projelerinde bulundum. Lise dönemimde ise birçok projede bulundum ve diğer öğrencilere yazılım hakkında yardımcı oldum. Said Uludağ kimdir?

Projelerim

Projelerimden bahsetmek gerekirse 2018 yılında yaptığım mol kavramı çözen programını örnek vererek başlayabilirim. Birçok dersten proje yapıp notumu bu sayede artırmam benim yararıma oluyordu. Bende örneğin kimya dersi üzerinden bu projeyi aldım. Başka projelerden devam etmek gerekirse Github üzerinden birçok açık kaynak kodlar paylaşıp başlangıç seviyesindeki öğrencilere yazılım ve robotik anlamında yardımcı oldum. 2018 başında Wizarding World adlı Harry Potter temalı bilgisayar oyunumu geliştirmeye başladım. 2018 Haziran’da Mersin Teknopark “Fikrinle yürü fikrinle büyü” dijital oyun yarışmasında lise kategorisinde 1. oldum. Ve küçük çaplı bir destek aldıktan sonra oyunumu mobile taşımayı düşündüm. 2019 başlarında “Wizarding World Multiplayer” adlı oyunumu “Windy Wand” olarak değiştirip Google Play’e koydum ve (bu makaleyi güncellediğim tarih 2020) 3.5k indirmeye ulaştı. Mersin Girişim Limanı’nda arkadaşlarımla birlikte 2 günlük Netmarble HyperCasual gamejam’e katıldık. Garbage Tycoon adlı 2. oyunumuzu da Google Play’e koyduk. Haziran 2020’de United Game Jam’e katılarak 5 kişilik ekip olarak Revenge of the Deer adlı bir oyun daha geliştirdik.